• недела, 26 мај 2024

Трубарево без вода

Трубарево без вода

Скопје, 26 мај 2023 (МИА) - Поради дефект на водоводна цевка, без вода од 09:30 часот ќе бидат корисниците од н.Трубарево, соопшти ЈП Водово и канализација Скопје.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до отстранување на дефектот.

Остани поврзан