• четврток, 23 мај 2024

Тревога за ракетен напад во Голанската висорамнина

Тревога за ракетен напад во Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Сирени за ракетен напад се огласија во две заедници на Голанската висорамнина, соопшти командата на Домашниот фронт на израелската армија.

Засега нема други информации. јт/

Фото: ЕПА архива

Остани поврзан