• недела, 14 јули 2024

Сончево и топло, температурата до 36 степени

Сончево и топло, температурата до 36 степени

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне, претежно во планинските подрачја ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 18, максималната ќе достигне од 29 до 36 степени, а УВ индексот осум, информира Управата за хидрометеоролошки работи. 

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне до 35 степени.

-Од средината на следната седмица нашето подрачје ќе потпадне под влијание на нов топол бран и времето ќе биде стабилно и многу топло, најави УХМР. лв/

 

Остани поврзан