• среда, 17 април 2024
Сончево и  тивко

Скопје, 17 февруари 2024 (МИА) - Времето ќе биде сончево со мала локална облачност и претежно тивко. Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 1, а максималната ќе достигне од 11 до 17 степени.

Во Скопје сончево и тивко. Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне 15 степени.

Во првите денови од следната седмица ќе има зголемена облачност со услови за слаб локален дожд.

Остани поврзан