• вторник, 09 април 2024
Сончево и претежно тивко

Скопје, 16  февраури 2024 (МИА) - Времето ќе биде сончево со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 2, а максималната ќе достигне од 10 до 16 степени.

Во Скопје сончево и претежно тивко. Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 13 степени.

До крајот на оваа седмица ќе се задржи сончево време со појава на мала до умерена облачност, особено во недела. Од почетокот на следната седмица ќе има услови за слаб локален дожд.

Остани поврзан