• понеделник, 13 мај 2024

Сирени низ многу градови во јужен Израел, во Ерусалим се слушаат детонации

Сирени низ многу градови во јужен Израел, во Ерусалим се слушаат детонации

Ерусалим, 14 април 2024 (МИА) – Сирени се огласуваат низ многу области во јужен Израел, вклучувајќи ги Бершеба, Димона, Неватим и други области во услови на масовен ирански напади со дронови и ракети, јавија израелски медиуми.

Во ерусалим исто така има тревога и се слушаат детонации.

Дописникот на Си-Ен-Ен од Ерусалим јави дека слуша детонации од далеку но не може да потврди за што се работи.

Некои медиуми јавија дека се активирал израелскиот противвоздушен систем Железна купола. јт/

Остани поврзан