• сабота, 18 мај 2024

Седница на Влада

Седница на Влада

Скопје, 23 април 2024 (МИА) - Владата на Република Северна Македонија денеска ќе одржи редовна седница. 

Како што соопшти владината прес-служба, за заклучоците и одлуките на седницата, јавноста ќе биде информирана по завршувањето. мд/дма/

Фото: МИА архива 

Остани поврзан