• понеделник, 04 март 2024

Санкционирани 129 возачи во Скопје

Санкционирани 129 возачи во Скопје

Скопје, 26 ноември 2023 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје изрече 129 мерки, меѓу кои 13 санкции за возење без возачка дозвола, 12 мерки за возење под дејство на алкохол, 10 санкции за користење мобилен телефон при возење... 

МВР укажува дека сообраќајните контроли ќе продолжат и во наредните денови и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот. дма/

Фото: МИА Архива

Остани поврзан