• четврток, 29 февруари 2024

Санкционирани 120  возачи во Скопје

Санкционирани 120  возачи во Скопје

Скопје, 25 ноември 2023 (МИА) - Во сообраќајна контрола вчера на територија на град Скопје 
изречени се вкупно 120 мерки.

Како што информираат од МВР, за возење повеќе од дозволената брзина изречени се осум санкции, 10 мерки за возење без возачка дозвола, пет санкции за користење мобилен телефон при возење... 

МВР укажува дека сообраќајните контроли ќе продолжат и во наредните денови и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот. дма/

Фото: МИА Архива

Остани поврзан