• понеделник, 17 јуни 2024

Реал и Модриќ постигнаа договор за продолжување на договорот

Реал и Модриќ постигнаа договор за продолжување на договорот

Мадрид, 18 мај 2024 (МИА) - Лука Модриќ и Тони Крос најверојатно ќе останат во Реал Мадрид.

Претходно се дозна дека клубот е подготвен да ја продолжи соработката со овие играчи.

Според „Марка“, претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, во последните часови имал средби со Модриќ и Крос. Мадриѓаните веќе постигнаа начелен договор со хрватскиот играч за врска за продолжување на договорот. Ја прифати новата улога во тимот - Лука сезонава поретко се појавува во стартниот состав.

Што се однесува до Крос, клубот сè уште не постигнал договор со него. Но и Германецот е блиску до продолжување на договорот за една сезона. зс/

Фото: ЕПА

Остани поврзан