• понеделник, 04 март 2024

Приведен кумановец за кражба

Приведен кумановец за кражба

Скопје, 16 август 2023 (МИА) - Полициски службеници од СВР Куманово, вчера го привеле В.В. (42) поради кражба.

Од МВР известуваат дека лицето било затекнато при обид за одземање предмети од поранешна фабрика во Куманово.

Обвинетиот бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава. сан/са/

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан