• четврток, 22 февруари 2024

Приведен крадец во Куманово

Приведен крадец во Куманово

Скопје, 27 ноември 2023 (МИА) - Во Куманово синоќа во 20.00 часот полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Д.Д.(32) од Куманово.

Како што денеска соопштија од МВР, тој се сомничи дека на 24.11.2023 од трговски објект на улица „Иво Лола Рибар“ во Куманово одзел повеќе предмети.

- Одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот, а Д.Д. бил задржан во полициска станица и во службен разговор го признал делото. По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава, се наведува во соопштението од МВР. цр/

Фото:МИА архива

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан