• понеделник, 15 јули 2024

Приведен дилер во Куманово

Приведен дилер во Куманово

Скопје, 22 јуни 2024 (МИА) - Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека вчера во Куманово е приведен дилер на дрога во чиј дом е пронајден хероин.

- На 21.06.2024 во 20:30 часот во Куманово, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово го лишиле од слобода С.С. (47) од Куманово. При претрес во неговиот дом, извршен по судска наредба, биле пронајдени и одземени хероин и дигитална вага, се наведува во денешното соопштение.

По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава. бак/

Фото: МИА архива

Остани поврзан