• среда, 04 октомври 2023

Приведена  битолчанка, пронајдена марихуана и амфетамин

Приведена  битолчанка, пронајдена марихуана и амфетамин

Скопје, 6 јуни 2023 (МИА) - Криминалистичката полиција при СВР Битола денеска привела 53-годишна битолчанка, бидејќи при претрес во нејзиниот дом биле пронајдени марихуана и амфетамин. 

-При извршен претрес во дом и помошни простории кои ги користи З.М.(53) од Битола пронајдени се 96 паковки со марихуана, една паковка амфетамин, дигитална вага и други предмети. По документирање на настанот против З.М. ќе следува соодветна пријава по чл.215 од КЗ, информираат од МВР. дма/

 

Фото: МВР

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан