• вторник, 21 мај 2024

Претрес во Прилеп, пронајдена дрога

Претрес во Прилеп, пронајдена дрога

Скопје, 17 април 2024 (МИА) - Уапсен 22-годишен прилепчанец, во чиј дом вчера полициски службеници пронашле дрога.

- На 16.04 2024 во Прилеп, полициски службеници од го лишиле од слобода прилепчанецот Б.С.(22). При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, бела прашкаста материја, грутчеста материја, дигитална вага, предмет со остатоци од бела прашкаста материја и други предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривични дела, соопштуваат од МВР.

Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава. ир/са

 

Фото: МИА архива

Остани поврзан