• сабота, 20 април 2024

Прес-конференција на Ковачевски, Борел и Вархеји (во живо)

Прес-конференција на Ковачевски, Борел и Вархеји (во живо)

Скопје, 17 март 2023 (МИА) - Прес-конференција на премиерот  Димитар Ковачевски, високиот претставник на Европската Унија Жозеф Борел и комесарот на ЕУ за проширување и добрососедство Оливер Вархеји, по повод 16-тиот состанок на Советот за стабилизација и асоцијација меѓу ЕУ и Северна Македонија што првпат се одржува во Скопје.

Остани поврзан