• среда, 17 јули 2024

Поради сообраќајка, во прекин сообраќајот на патот Делчево - Пехчево

Поради сообраќајка, во прекин сообраќајот на патот Делчево - Пехчево

Скопје, 7 јуни 2024 (МИА) - Поради сообраќајна несреќа денеска, од 11:25 часот, во прекин е сообраќајот на регионалниот пат Делчево - Пехчево во двата правца.

Како што информира АМСМ, интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата. 

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево. мд/дма/

Фото: МИА архива 

Остани поврзан