• понеделник, 22 април 2024

Поради реконструкција на водоводна мрежа прекинато водоснабдување на две улици во Синѓелиќ

Поради реконструкција на водоводна мрежа прекинато водоснабдување на две улици во Синѓелиќ

Скопје, 4 март 2024 (МИА) - Поради реконструкција на водоводна мрежа Ф-90 мм, на улица „Методија Андонов - Ченто“ 5 во населбата Синѓелиќ, во Општина Гази Баба, денеска од 11:30 часот прекинато е водоснабдувањето на  корисниците  на  улиците „Радован Ковачевиќ“ и  „Методија Андонов-Ченто“ крак 5.

Од ЈП „Водовод и канализација“-Скопје информираат дека прекинот со водоснабдувањето ќе биде се до завршување на реконстукцијата. ад/

Фото:МИА архива

 

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан