• петок, 17 мај 2024

Одрони на патот Делчево - Македонска Каменица

Одрони на патот Делчево - Македонска Каменица

Делчево, 17 април 2024 (МИА) - Одрони утрово се регистрирани на патот Делчево - Македонска Каменица. Одроните се наоѓаат кај месноста Баткова Чешма на околу 7 километри од Делчево. Од „Македонија Пат“ апелираат на внимателно движење долж овој патен правец.

-Врнежливото време во комбинација со теренот знае да предизвика вакви појави бидејки се работи за подрачје кое има склоност на вакви појави. Затоа апелот е да се вози внимателно со почитување на сообраќајната сигнализација и прилагодување на брзината, информираа од „Македонија Пат“.

Поради дождот, кој утрово започна да паѓа со посилен интензитет во Пијанечко-Малешевскиот регион се вози по влажни коловози. вс/мд/

Фото: МИА

Остани поврзан