• понеделник, 08 април 2024

Нормализиран сообраќајот Градско-Прилеп кај Плетвар

Нормализиран сообраќајот Градско-Прилеп кај Плетвар

Скопје, 1 март 2024 (МИА) -  Сообраќајот на патниот правец Градско-Прилеп кај Плетвар е нормализиран и се одвива непречено во двата правци, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

Сообраќајот беше во прекин од 14:15 часот поради сообраќајна несреќа. дма/

Фото:МИА архива

Остани поврзан