• вторник, 16 април 2024

На територија на СВР Битола санкционирани 18 возачи под дејство на алхокол

На територија на СВР Битола санкционирани 18 возачи под дејство на алхокол

Скопје, 25 февруари 2024 (МИА) - Осумнаесет возачи кои возеле под дејство на алкохол се санкционирани синоќа во акциска контрола на полицијата на територија на СВР Битола.

Од нив, 10 возачи биле од Битола, четворица од Прилеп, двајца од Ресен и по еден возач од Демир Хисар и Македонски Брод. 

Контролата е спроведена од 22 до 04 часот, а откриени биле и 16 други прекршоци. бак/

Фото: МИА архива 

Остани поврзан