• понеделник, 04 март 2024

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

6 Јули 2023

Брисел – Средба на министрите за надворешни работи на Турција и Шведска, Хакан Фидан и Тобијас Билстром за приемот на Шведска во НАТО.

Санкт Петербург – Почнува дводневен финансиски конгрес во организација на Централната банка на Русија.

Шангај – Почнува тридневна меѓународна конференција за вештачка интелигенција.

Њујорк – Состанок на Советот за безбедност на ОН за иранската нуклеарна програма.

Атина – Говор на грчкиот премиер Киријакос Мицотакис во парламентот.

Остани поврзан