• петок, 24 ноември 2023

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

24 септември 2023 

Велес - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе се обрати на 32-та годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ „Иднина сега и со нас!“. (Амфитеатар/13:30)

Скопје - Прес-конеренција на Изет Меџити, Билал Касами и Африм Гаши. (Пред Државна лотарија на Северна Македонија Скопје (пред МРТВ)/14:00)

Скопје - Почнува третиот Скопски поетски фестивал. (Кафе-книжарница „Буква“/20:00)

Истанбул - Промоција на проектот „LARTA“ на Дино Милосављевиќ. (Џез клуб BOVA Sahne/21:30)

Скопје - Прва Детска трка на Виталиа. (Градски парк/12:00)

______________________________________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини*** 

Остани поврзан