• вторник, 28 мај 2024

МИА Најави МКД (ДПЛ)

МИА Најави МКД (ДПЛ)

21 април 2024

 

Скопје - Настан „Повторно заедно“ во организација на Здружението „Аутизам ААМК“. (Градски парк, Школка/11:00)

Скопје - Натпревар „Креативноста на дело на идните фризери” во организација на Секцијата на фризери при Занаетчиска комора Скопје.  (МКЦ/11:00)

Скопје - Стенд ап настап на Бојан Кирковски. (Градски парк, Школка/15:00)

 

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024

Скопје - Централен граѓански митинг на СДСМ, Коалицијата за европска иднина и кандидатот за претседател Стево Пендаровски.  (Во близина на седиштето на ЕУ Делегацијата/13:00, пренос во живо ќе се емитува на официјалните профили на Фејсбук, како и на Јутјуб каналот на СДСМ, пристигнување на медиумите/12:15)

Скопје - Кандидатката за претседател на државата поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова ќе ја презентира програмата пред граѓаните во Сарај (16 00), Чаир (17:00), Аеродром (18:30), Гази Баба (20:30) 

Скопје - Митинг на Европскиот фронт. (Плоштад "Македонија"/20:00) 

Гостивар - Митинг на Коалицијата ВРЕДИ. (Плоштад кај Саат кулата/20:00)

 

ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024

Скопје - Прес-конференција на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија на која што ќе се обрати носителот на листата во ИЕ1, Бобан Карапејовски. (Пред НУБ „Св. Климент Охридски“/13:00)

Скопје - Прес - конференција на Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на Изборна единица 4. (Во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1)/ 11:30)

Теарце - По повод парламентарната кампања „Македонија повторно твоја! Промените во твои раце!“, изјава на Дафина Стојаноска, носител на ИЕ 6, од ВМРО - ДПМНЕ и коалицијата. (Лешок/ 12:00)

Шуто Оризари - По повод парламентарната кампања „Македонија повторно твоја! Промените во твои раце!“, изјава на Владо Мисајловски, носител на ИЕ 2, од ВМРО - ДПМНЕ и коалицијата. (12:00)

Струга - Презентирање на програмата и кандидатите на Работничка партија со директна срадба со граѓаните. (Кај Соборен храм „Свети Ѓорѓија“/15:00)

_________________________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Остани поврзан