• сабота, 13 април 2024

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

29 Ноември 2023

- Меѓународен ден на солидарност со палестинскиот народ

Скопје – Министерски совет на ОБСЕ.

Обединети Нации – Состанок на Советот за безбедност на ОН за израелско-палестинското прашање. Обединети Нации

Берлин – Почнува дводневната берлинска безбедносна конференција.

Париз – Ќе биде објавена новата глобална економска перспектива на ОЕЦД.

Ријад – Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва во посета на Саудиска Арабија.

Доха – Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер во посета на Катар.

Белград – Министерот за надворешни работи на Казахстан Мурат Нуртлеу во посета на Србија.

Остани поврзан