• вторник, 21 мај 2024

Максимален ефект на домашните екипи во трите денешни средби од ПМФЛ

Максимален ефект на домашните екипи во трите денешни средби од ПМФЛ

Скопје, 13 април 2024 (МИА) – Во Првата македонска фудбалска лига попладнево се одиграа три средби од 27. коло. Домашните екипи забележаа победи, најтешко до бодовите стигна Брера со гол во судиското надополнување.

Резултати:
АП Брера Струмица – Воска Спорт 1:0 
Гостивар – Тиквеш 2:1
Шкупи – Македонија ЃП 3:1

Утре се играат преостанатите три средби од ова коло:
Работнички – Вардар
Шкендија – Силекс
Струга Трим Лум – Брегалница.

Почетокот е во 15 часот.

По половичното 27. коло лидер на табелата е Струга со 54 бодови, исто колку и второпласираниот Шкупи. зс/

Остани поврзан