• среда, 17 април 2024

Леброн Џејмс ќе го пропушти натпреварот против Голден Стејт

Леброн Џејмс ќе го пропушти натпреварот против Голден Стејт

Лос Анџелес, 22 февруари 2024 (МИА) – Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, продолжува со закрепнување од повредата на лекувањето на скочниот зглоб.

Леброн Џејмс ја искористи паузата на Ол-стар за да се закрепне од повредата. Според клубот, тој ќе го пропушти натпреварот против Голден Стејт вечер по полноќ.

Статусот на Џејмс за следните натпревари против Сан Антонио и Феникс се уште не е одреден. Според изворите, нема причина да се верува дека напаѓачот долго време ќе биде надвор од терените. Од клубот се надеваат дека третманот ќе му помогне во оптимална форма да пристапи кон завршниот дел од сезоната.

Мечот на Лејкерси со Голден Стејт минатиот месец заврши со победа на Лос Анџелес по продолжение. Леброн Џејмс постигна 36 поени, 20 скока и 12 асистенции.

Тимовите оваа сезона ќе се сретнат уште три пати. зс/

Фото: ЕПА

Остани поврзан