• сабота, 20 април 2024

Изборна конвенција на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски (во живо)

Изборна конвенција на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски (во живо)

Скопје, 2 април 2024 (МИА) - Изборна конвенција на кандидатот за претседател Стево Пендаровски, поддржан од СДСМ и коалицијата.

Пендаровски е актуелен претседател на државата кој влегува во трката за втор претседателски мандат.

Остани поврзан