• среда, 17 април 2024

Зидан ги кажа двата услова за да се врати во Реал

Зидан ги кажа двата услова за да се врати во Реал

Мадрид, 27 март 2023 (МИА) - Францускиот стручњак Зинедин Зидан наскоро може да се врати во Реал Мадрид. 

Според „Defensa Central“ францускиот тренер поставил две барања до раководството на „Кралевите“ за негово враќање. 

Зидан го сака фитнес специјалистот Грегори Дупон во својот тренерски штаб. Друг услов на тренерот е да го задржи играчот од средниот ред Еден Азар во тимот. 

Педесетгодишниот Французин го водеше мадридскиот тим од 2016 до 2018 и од 2019 до 2021 година. Заедно со Реал, Зидан освои три трофеи во Лигата на шампионите во низа (2016, 2017, 2018). зс/ 

Фото: ЕПА 

Остани поврзан