• среда, 17 јули 2024

За еден ден во Појасот Газа убиени 30 Палестинци

За еден ден во Појасот Газа убиени 30 Палестинци

Газа, 15 јуни 2024 (МИА) – Палестинското Министерство за здравство во Газа денеска соопшти дека во изминатите 24 часа во израелските напади загинале 30 Палестинци.

Од 7 октомври, од почетокот на војната во Појасот Газа загинаа 37.296 Палестинци.

Во осуммесечната војна повредени се 85.197 Палестинци. ми/

фото: ДПА

Остани поврзан