• вторник, 23 јули 2024

Европратеничката Тинеке Штрик во посета на Собранието

Европратеничката Тинеке Штрик во посета на Собранието

Скопје, 3 април 2024 (МИА) - Пратеничката во Европскиот парламент Тинеке Штрик денеска ќе го посети Собранието на Република Северна Македонија.

За време на посетата, европратеничката ќе има средба со пратениците и членовите на Делегацијата во Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и Европската Унија. дма/бак/

Фото: МИА архива
 

Остани поврзан