• понеделник, 19 февруари 2024

Дожд и снег утре, за викендот стабилно и потопло

Дожд и снег утре, за викендот стабилно и потопло

Скопје, 6 декември 2023 (МИА) - Времето во четврток ќе биде облачно и студено со врнежи од снег на планините, а дожд на пониските места. Попладне ќе започне да дува засилен северен ветер и врнежите од дожд ќе преминуваат во снег и во некои од повисоките места. Во западните делови врнежите ќе бидат пообилни, соопшти УХМР.

Во петок ќе дува засилен северен ветер, времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури. За време на викендот и почетокот на следната седмица ќе се задржи стабилно време, а температурите од понеделник ќе бидат во пораст.

Фото: МИА архива

Остани поврзан