• недела, 10 декември 2023

Дел од Долно Лисиче и населбата Водно утре без вода

Дел од Долно Лисиче и населбата Водно утре без вода

Скопје, 25 септември 2023 (МИА) - Поради дефект на цевка со пречник од 100 милиметри на улицата „1 Долно Лисиче“ бб. утре од 10:00 часот прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населено место Долно Лисиче.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, корисниците ќе бидат без водоснабдување се до завршување на интервенцијата.

Поради изведување, пак, на водоводен приклучок од 80 милиметри на улицата „Владимир Назор“ бр.8 во населбата Водно утре од 11:00 часот прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од таа улица и од дел од улицата  „Кумровец“. Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.вј/лв/

Фото: МИА архива

Тагови

Остани поврзан