• недела, 07 април 2024

Во Скопје изречени 237 казни, 137 за брзо возење

Во Скопје изречени 237 казни, 137 за брзо возење

Скопје, 4 март 2024 (МИА) - На територија на Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 237 мерки за прекршоци од областа на сообраќајот.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека се изречени 137 санкции за брзо возење,  18 мерки за возење без возачка дозвола,  29 санкции за управување под дејство на алкохол...

МВР укажува дека сообраќајните контроли ќе продолжат и во наредните денови и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот. дма/мд/

Фото:МИА архива

Остани поврзан