• петок, 19 јули 2024

Во Белград голема акција за апсење осомничени за трговија со луѓе

Во Белград голема акција за апсење осомничени за трговија со луѓе

Белград, 12 јуни 2024 (МИА) - Во Белград се спроведува голема акција за апсење осомничени за трговија со луѓе, објавија локалните медиуми.

Во акцијата се уапсени повеќе лица осомничени поради кривично дело трговија со луѓе.

Акцијата ја спроведуваат Вишото јавно обвинителство во Белград и припадници на Министерството за внатрешни работи. паг/

Фото: МИА архива

Остани поврзан