• четврток, 28 септември 2023

Возило излетало од патот кај  тунелот на делницата Гевгелија - Неготино, сообраќајот во прекин 

Возило излетало од патот кај  тунелот на делницата Гевгелија - Неготино, сообраќајот во прекин 

Демир Капија, 9 јуни 2023 (МИА) - Возило излетало од патот кај  тунелот Т1 на делницата Гевгелија - Неготино, информацијата утрово ја потврди за  МИА, Ристе Самарџиев, портпарол на СВР Велес. 

- Денеска во 08.40 часот на автопатот А1, кај тунелот Т1 на делницата Гевгелија – Неготино, патничко возило „фолксваген“ со неготински регистарски ознаки, управувано од 47-годишната Т.П.П., изгубило контрола и излетало од патот. Увидот е во тек, појасни Самарџиев за МИА. 

Според првични информации, едно лице е тешко повредено во сообраќајката.

Поради сообраќајката во прекин е сообраќајот на овој патен правец. свд/дма/


Фото : МИА 

 

 

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан