• петок, 19 јули 2024

Без струја утре делови од општина Карпош

Без струја утре делови од општина Карпош

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) -  Без електрична енергија утре ќе останат делови од општина Карпош.

Како што информираат од ЕВН Македонија АД, без струја во пеиодот од 09:00 до 15:00 часот ќе бидат дел од корисниците во село Горно Нерези, а од 09:00 до 14:00 часот дел од корисниците од ул. „Ринхини“ и ул.„Езерци“ во населба Влае, општина Карпош. дма/са/

Фото: МИА архива

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан