• сабота, 20 април 2024

Без вода дел од Шуто Оризари

Без вода дел од Шуто Оризари

Скопје, 26 февруари 2024 (МИА) - Поради уличен дефект ф-150 мм на улица „Брсјачка Буна“ 132, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа и дел од улицата „Индира Ганди“ во Шуто Оризари.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ снабдувањето со вода ќе биде прекинато од 13:20 часот до завршување со санација на дефектот. сст/са/

фото МИА архива

Остани поврзан