• среда, 19 јуни 2024

Атлетик го продолжи договорот со Ернесто Валверде

Атлетик го продолжи договорот со Ернесто Валверде

Билбао, 18 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Атлетик Билбао, Ернесто Валверде, го продолжи договорот со тимот, објави официјалниот сајт на баскискиот клуб.

Новиот договор со 60-годишниот фудбалски стручњак е со важност до летото 2025 година.

Валверде е на чело на Атлетик од јули 2022 година. Тој претходно во текот на својата тренерска кариера двапати работеше со тимот.

Атлетик по 36 кола се наоѓа на петтото место во шпанската Ла Лига со 62 бода. зс/

Фото: ЕПА

Остани поврзан