• петок, 24 мај 2024
Мота наследник на Алегри во Јувентус

Мота наследник на Алегри во Јувентус

Рим, 23 мај 2024 (МИА) – Италијанскиот фудбалски гигант го назначи Тиаго Мота за нов тренер, обј...

Шпанецот Лопетеги нов тренер на Вест Хем

Шпанецот Лопетеги нов тренер на Вест Хем

Лондон, 23 мај 2024 (МИА) – Англискиот фудбалски прволигаш Вест Хем Јунајтед објави денеска дека...

Флик го одби Челзи за да ја преземе Барселона

Флик го одби Челзи за да ја преземе Барселона

Барселона, 23 мај 2024 (МИА) - Германскиот фудбалски стручњак, Ханс Дитер Флик може да ја предводи Б...

Мичел кандидат за тренерското место во Челзи

Мичел кандидат за тренерското место во Челзи

Лондон, 22 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Жирона, Мичел би можел да го наследи Покетино во Челзи, прен...

Салах до Клоп: Ти посакувам среќа и се надевам дека ќе се сретнеме повторно

Салах до Клоп: Ти посакувам среќа и се надевам дека ќе се сретнеме повторно

Ливерпул, 21 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах се обрати до тренерот, Јирген Кло...

Вест Хем неделава ќе го промовира тренерот Лопетеги

Вест Хем неделава ќе го промовира тренерот Лопетеги

Лондон, 20 мај 2024 (МИА) - Хулен Лопетеги во блиска иднина ќе го преземе тренерското место Вест Хем...

Тренерот на младинците ќе го води Јувентус до крајот на тековната сезона

Тренерот на младинците ќе го води Јувентус до крајот на тековната сезона

Торино, 19 мај 2024 (МИА) - Тренерот на тимот на Јувентус до 21 година, Паоло Монтеро ќе го предводи...

Гвардиола не планира наскоро да го напушти Манчестер сити

Гвардиола не планира наскоро да го напушти Манчестер сити

Манчестер, 19 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола зборуваше за својата иднина...

Брајтон објави за заминување на тренерот Де Зерби

Брајтон објави за заминување на тренерот Де Зерби

Брајтон, 19 мај 2024 (МИА) - Прес-службата на премиерлигашот Брајтон објави дека Роберто Де Зерби ќе...

Чави за Барселона: Среќен сум затоа што сум во најдобриот клуб во светот, критиката ме тера да се подобрам

Чави за Барселона: Среќен сум затоа што сум во најдобриот клуб во светот, критиката ме тера да се подобрам

Барселона, 18 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона, Чави проговори за расположението во кое работи...

Кике Санчез Флорес ја напушта сезоната на крајот од сезоната

Кике Санчез Флорес ја напушта сезоната на крајот од сезоната

Севилја, 18 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Севилја, Кике Санчез Флорес, ќе ја напушти функцијата по за...

Атлетик го продолжи договорот со Ернесто Валверде

Атлетик го продолжи договорот со Ернесто Валверде

Билбао, 18 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Атлетик Билбао, Ернесто Валверде, го продолжи договорот со т...

Гасперини: Не сме задоволни од поразот, но не сме разочарани од нашиот настап

Гасперини: Не сме задоволни од поразот, но не сме разочарани од нашиот настап

Бергамо, 16 мај 2024 (МИА) – Тренерот на Аталанта, Џан Пјеро Гасперини се осврна на поразот на негов...

Анчелоти: Ова беше мојата најдобра сезона како тренер

Анчелоти: Ова беше мојата најдобра сезона како тренер

Мадрид, 15 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти даде оценка за сезоната која е в...

Шпанецот Ираола останува тренер на Борнмут

Шпанецот Ираола останува тренер на Борнмут

Лондон, 13 мај 2024 (МИА) – Премиерлигашот Борнмут објави денеска дека го продолжи договорот со...

Image

Остани поврзан