• e enjte, 25 korrik 2024
Dronët rusë goditën objektet energjetike në Ukrainën veriore, njoftuan autoritetet lokale

Dronët rusë goditën objektet energjetike në Ukrainën veriore, njoftuan autoritetet lokale

Kiev, 20 korrik 2024 (MIA) - Dronët rusë mbrëmë qëlluan objekte të infrastrukturës energjetike në dy...

PE ka refuzuar propozimin e Patriotëve për Evropën për t'u biseduar për sulmin ndaj Trampit

PE ka refuzuar propozimin e Patriotëve për Evropën për t'u biseduar për sulmin ndaj Trampit

Strasburg, 17 korrik 2024 (MIA) - Parlamenti evropian sot ka hedhur poshtë propozimin e së djathës e...

Thirrje të shumta për dorëheqjen e shefes së Shërbimit sekret amerikan për lëshim të sigurisë

Thirrje të shumta për dorëheqjen e shefes së Shërbimit sekret amerikan për lëshim të sigurisë

Uashington, 15 korrik 2024 (MIA) - Shefja e Shërbimit sekret amerikan, Kimberli Çitëll ka marrë thir...

Të paktën nëntë persona janë vrarë në sulmin në kryeqytetin e Somalisë

Të paktën nëntë persona janë vrarë në sulmin në kryeqytetin e Somalisë

Mogadishu, 15 korrik 2024 (MIA) - Numri i të vrarëve si pasojë e një sulmi me auto-bombë në një kafe...

Sulm izraelit në Kan Junis, Hamasi pohon se dhjetëra palestinezë janë vrarë apo lënduar

Sulm izraelit në Kan Junis, Hamasi pohon se dhjetëra palestinezë janë vrarë apo lënduar

Gazë, 13 korrik 2024 (MIA) - Dhjetëra palestinezë janë vrarë apo lënduar sot në sulmin izraelit...

Armata izraelite kreu sulm ndaj qytetit sirian Banias

Armata izraelite kreu sulm ndaj qytetit sirian Banias

Damask, 9 korrik 2024 (MIA) - Në sulmin e sotëm izraelit është qëlluar një pozicion në afërsi të qyt...

Zelenski i zhgënjyer nga vizita e Modit në Moskë në momentin e sulmit rus mbi spitalin e fëmijëve

Zelenski i zhgënjyer nga vizita e Modit në Moskë në momentin e sulmit rus mbi spitalin e fëmijëve

Kiev, 9 korrik 2024 (MIA) - Presidenti i Ukrainës Volodimir Zelenski e ka kritikuar sot vizitën e kr...

Stoltenberg me dënim të ashpër për sulmet raketore ruse ndaj Ukrainës

Stoltenberg me dënim të ashpër për sulmet raketore ruse ndaj Ukrainës

Uashington, 9 korrik 2024 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ashpër i...

Seancë e Këshillit të Sigurimit të KB-së pas sulmit rus në Kiev

Seancë e Këshillit të Sigurimit të KB-së pas sulmit rus në Kiev

Nju-Jork, 9 korrik 2024 (MIA) - Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot do të mbajë mb...

Ukrainas ka kryer

Ukrainas ka kryer "sulme masive" ndaj më shumë rajoneve ruse

Moskë, 9 korrik 2024 (MIA) - Të paktën një person e ka humbur jetën, ndërsa një trafostacion dh...

Të paktën pesë të vdekur në Kiev

Të paktën pesë të vdekur në Kiev

Kiev, 8 korrik 2024 (MIA) - Të paktën pesë persona humbën jetën gjatë sulmit të sotëm rus mbi kryeqy...

Liban: Në sulm izraelit jetën e ka humbur një komandant i Hezbollahut

Liban: Në sulm izraelit jetën e ka humbur një komandant i Hezbollahut

Tripoli, 3 korrik 2024 (MIA) - Një komandant i lartë i Hezbollahut sot e ka humbur jetën pasi m...

Arrestohet një adoleshent pas sulmit me thikë në një Universitet në Sidnej

Arrestohet një adoleshent pas sulmit me thikë në një Universitet në Sidnej

Sidnej, 2 korrik 2024 (MIA) - Një djalë 14-vjeçar është arrestuar pas një sulmi me thikë këtë mëngje...

Izraeli urdhëroi evakuimin e palestinezëve nga Jan Kunis, më pas i sulmoi qytetin dhe rrethinën

Izraeli urdhëroi evakuimin e palestinezëve nga Jan Kunis, më pas i sulmoi qytetin dhe rrethinën

Gazë, 2 korrik 2024 (MIA) - Armata izraelite i urdhëroi palestinezët të cilët jetojnë në zonat...

Të paktën 18 të vdekur, ndërsa 30 të lënduar gjatë sulmeve terroriste në verilindje të Nigerisë

Të paktën 18 të vdekur, ndërsa 30 të lënduar gjatë sulmeve terroriste në verilindje të Nigerisë

Abuxha, 30 qershor 2024 (MIA) - Të paktën 18 persona janë vrarë, ndërsa 30 janë lënduar gjatë sulmev...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR