• e hënë, 15 korrik 2024
LSDM dhe ish drejtori i ZZHTI-së me reagime pas publikimit të Mickoskit për investimin e kompanisë

LSDM dhe ish drejtori i ZZHTI-së me reagime pas publikimit të Mickoskit për investimin e kompanisë "Vabtek"

Shkup, 9 korrik 2024 (MIA) - Hristijan Mickoski dhe VMRO-DPMNE-ja vazhdojnë pa turp ta manipulo...

Mexhiti: Të dy delegacionet e kryesuara nga Gashi dhe Mickoski kanë agjendat e tyre në Samitin e NATO-s në Uashington

Mexhiti: Të dy delegacionet e kryesuara nga Gashi dhe Mickoski kanë agjendat e tyre në Samitin e NATO-s në Uashington

Shkup, 8 korrik 2024 (MIA) - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër i...

Mediat perëndimore: Pasiguri politike në Francë pas fitores së bllokut të majtë

Mediat perëndimore: Pasiguri politike në Francë pas fitores së bllokut të majtë

Paris, 8 korrik 2024 (MIA) - Mbështetësit e së majtës u tubuan në rrugët e qyteteve franceze nga Par...

Borel: Orban përfaqëson vetëm Hungarinë, jo BE-në, në samitin e vendeve turkofone në Azerbajxhan

Borel: Orban përfaqëson vetëm Hungarinë, jo BE-në, në samitin e vendeve turkofone në Azerbajxhan

Bruksel, 7 korrik 2024 (MIA) - Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri të Bashkimit...

Mickoski: Më vjen keq që Bytyqi nuk ka arritur deri në fund ta mundësojë investimin që të jetë i suksesshëm

Mickoski: Më vjen keq që Bytyqi nuk ka arritur deri në fund ta mundësojë investimin që të jetë i suksesshëm

Shkup, 5 korrik 2024 (MIA) - Më vjen keq që nuk ka arritur deri në fund ta mundësojë investimi...

Bytyqi për investimin që e paralajmëroi Mickoski:  Dikush mburret me pendën e të tjerëve

Bytyqi për investimin që e paralajmëroi Mickoski:  Dikush mburret me pendën e të tjerëve

 Shkup, 5 qershor 2024 (MIA) - Ish-zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike...

Aleanca për Shqiptarët: Ndjejmë keqardhje që VMRO-DPMNE po kthehet në kohën e Gruevskit

Aleanca për Shqiptarët: Ndjejmë keqardhje që VMRO-DPMNE po kthehet në kohën e Gruevskit

Shup, 4 korrik 2024 Ambasadorët e vendeve mike dhe partnerëve tonë strategjik janë udhërrefy...

Aleanca për Shqiptarët: Ndale dorën Arben, dy maqedonas edhe në Fondin Shëndetësor

Aleanca për Shqiptarët: Ndale dorën Arben, dy maqedonas edhe në Fondin Shëndetësor

Shkup, 3 korrik 2024  Me formimin e Qeverisë jolegjitime, shqiptarër çdo ditë po humbin...

LSDM: Socialdemokratët e vërtetë nuk do t'i pranojnë thirrjet e patriotëve të rrejshëm nga ZNAM

LSDM: Socialdemokratët e vërtetë nuk do t'i pranojnë thirrjet e patriotëve të rrejshëm nga ZNAM

Shkup, 3 korrik 2024 (MIA) - LSDM sot përmes kumtesës reagoi ndaj konferencës së djeshme për sh...

MPJ: Regjistrimi në Shqipëri nuk e pasqyron numrin real të maqedonasve etnikë në vend

MPJ: Regjistrimi në Shqipëri nuk e pasqyron numrin real të maqedonasve etnikë në vend

Shkup, 29 qershor 2024 (MIA) - Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut n...

Musliu: Presioni partiak mbisundoi sistemin merit

Musliu: Presioni partiak mbisundoi sistemin merit

Shkup, 28 qershor 2024 (MIA) - Arsyetimi ligjor dhe sistemi meritor për të cilin presidentja flet gj...

Reagim i drejtorit të NPRRSH-së Rrustemi ndaj konferencës për shtyp të ministrit të Transportit dhe Lidhjeve Nikollovski

Reagim i drejtorit të NPRRSH-së Rrustemi ndaj konferencës për shtyp të ministrit të Transportit dhe Lidhjeve Nikollovski

Shkup, 27 qershor 2024 Reagim lidhur me konferencën e djeshme për shtyp të ministrit të Tran...

Reagim i Frontit Evropian ndaj deklaratës së Izet Mexhitit për ligjin për përfaqësim të drejtë

Reagim i Frontit Evropian ndaj deklaratës së Izet Mexhitit për ligjin për përfaqësim të drejtë

Shkup, 21 qershor 2024 Spektakli i sotëm tragji-komik i koalicionit që humbi zgjedhjet parla...

Reagim i MPJ-së ndaj qëndrimeve të liderit të Lidhjes demokratike, Pavle Trajanov, të paraqitura në emisionin

Reagim i MPJ-së ndaj qëndrimeve të liderit të Lidhjes demokratike, Pavle Trajanov, të paraqitura në emisionin "Vetëm e vërteta"

Shkup, 6 qershor 2024 Na lejoni t'i hedhim poshtë spekulimet e kryetarit të Lidhjes Demokra...

Reagim nga ministri Lloga për deklaratën e kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Mickoski për letrën dërguar faktorit ndërkombëtar

Reagim nga ministri Lloga për deklaratën e kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Mickoski për letrën dërguar faktorit ndërkombëtar

Shkup, 5 qershor 2024 Koha kur partitë politike në Maqedoninë e Veriut silleshin si në kopsh...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR