• e shtunë, 22 qershor 2024
Në pjesët perëndimore të shtetit, në vendet më të larta reshje të borës, tash për tash nuk paraqesin problem për zhvillimin e trafikut

Në pjesët perëndimore të shtetit, në vendet më të larta reshje të borës, tash për tash nuk paraqesin problem për zhvillimin e trafikut

Shkup, 17 prill 2024 (MIA) - Trafiku në rrugët shtetërore po zhvillohet pa ndërprerje, nëpër rrugë t...

Më ftohtë dhe më së shumti borë në Kodrën e Diellit

Më ftohtë dhe më së shumti borë në Kodrën e Diellit

Shkup, 14 shkurt 2024 (MIA) - Në Kodrën e Diellit në orën 07:30 të mëng...

Rrugët shtetërore në disa vende janë të lagështa dhe të kalueshme, në Kodër të Diellit reshje të borës me intensitet mesatar

Rrugët shtetërore në disa vende janë të lagështa dhe të kalueshme, në Kodër të Diellit reshje të borës me intensitet mesatar

Shkup, 11 shkurt 2024 (MIA) - Reshje të borës me intensitet mesatar ka në Kodër të Diellit, por për...

Shtresa e borës në Turqinë lindore ka mbërritur në 10 metra

Shtresa e borës në Turqinë lindore ka mbërritur në 10 metra

Ankara, 31 janar 2024 (MIA) - Në shumë vende në Turqinë lindore është formuar shtresa e borës me lar...

Në Alaskë ka rënë më shumë se 2.6 metra bor,  janë shembur çati të ndërtesave

Në Alaskë ka rënë më shumë se 2.6 metra bor, janë shembur çati të ndërtesave

 Enkorixh, 30 janar 2024 (MIA)  - Më shumë se 2.6 metra borë ka rënë deri më tani në stuhi...

Reshje të dobëta të borës në Kodër të Diellit, Mavrovë, Pletvar dhe Gjavatë

Reshje të dobëta të borës në Kodër të Diellit, Mavrovë, Pletvar dhe Gjavatë

Shkup, 28 janar 2024 (MIA) - Komunikacioni në rrugët e vendit po zhvillohet rrjedhshëm në kusht...

Moti me vranësira të ndryshueshme dhe më ftohtë, në vendet më të larta me borë të lehtë

Moti me vranësira të ndryshueshme dhe më ftohtë, në vendet më të larta me borë të lehtë

Shkup, 28 janar 2024 (MIA) - Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët dhe më i ftohtë, ndërsa në male...

Krusheva atraktive për vizitorët, bora e vazhdon sezonin dimëror

Krusheva atraktive për vizitorët, bora e vazhdon sezonin dimëror

Krushevë, 27 janar 2024 (MIA) - Komuna e Krushevës e kënaqur nga vijimi i sezonit dimëror dhe v...

Temperaturë më e ulët në Berovë - 7, sot me vranësia të ndryshueshme me reshje të lehtë, ndërsa në male borë e lehtë

Temperaturë më e ulët në Berovë - 7, sot me vranësia të ndryshueshme me reshje të lehtë, ndërsa në male borë e lehtë

Shkup, 27 janar 2024 (MIA) - Temperatura më e ulët këtë mëngjes është matur në Berovë - 7 gradë, në...

Ditët në vijim do të jetë me vranësira të ndryshueshme, nga e diela me kushte për borë të dobët dhe temperatura më të ulëta

Ditët në vijim do të jetë me vranësira të ndryshueshme, nga e diela me kushte për borë të dobët dhe temperatura më të ulëta

Shkup, 25 janar 2024 (MIA) - Në ditët në vijim do të ketë mot me vransira të ndryshueshme, në pjesët...

Pothuajse 90 njerëz kanë vdekur në stuhitë e dimrit në SHBA

Pothuajse 90 njerëz kanë vdekur në stuhitë e dimrit në SHBA

Uashington, 22 janar 2024 (MIA) - Pothuajse 90 vdekje të lidhura me kushtet e motit janë raportuar n...

Nga Rogaçeva drejt Jazhincës ndalesë për qarkullim për kamionë, nga Tetova drejt Kodrës së Diellit për autobusë

Nga Rogaçeva drejt Jazhincës ndalesë për qarkullim për kamionë, nga Tetova drejt Kodrës së Diellit për autobusë

Shkup, 21 janar 2924 (MIA) - Në aksin rrugor fshati Rogaçevë drejt vendkalimit kufitar Jazhincë...

Qyteti i Shkupit ka mbajtur takim koordinativ me shërbimin dimëror dhe ndërmarrjet publike në Shkup

Qyteti i Shkupit ka mbajtur takim koordinativ me shërbimin dimëror dhe ndërmarrjet publike në Shkup

Shkup, 20 janar 2024 (MIA) - Kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danella Arsovska gjatë natës së ka...

Ndalesë për autobusa dhe automjete të rënda transportuese në disa akse rrugore, rekomandohet posedimi i pajisjeve dimërore dhe karburant të mjaftueshëm

Ndalesë për autobusa dhe automjete të rënda transportuese në disa akse rrugore, rekomandohet posedimi i pajisjeve dimërore dhe karburant të mjaftueshë...

Shkup, 20 janar 2024 (MIA) - Reshjet e borës së mëngjesit të sotëm po shkaktojnë probleme në komunik...

Mot relativisht i ngrohtë, fundjava më e ftohtë me borë

Mot relativisht i ngrohtë, fundjava më e ftohtë me borë

Shkup, 19 janar 2024 (MIA) - Në një pjesë të luginave në mëngjes do të ketë kushte për paraqitj...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR