• e mërkurë, 24 korrik 2024
Uashington post: Bajdeni ka shfuqizuar ndalesën për përdorimin e armëve amerikane nga brigada ukrainase Azov

Uashington post: Bajdeni ka shfuqizuar ndalesën për përdorimin e armëve amerikane nga brigada ukrainase Azov

Uashington, 11 qershor 2024 (MIA) - Administrata e presidentit Xho Bajden do ta heqë ndalesën e përd...

BE-ja e ndaloi emrin

BE-ja e ndaloi emrin "Pablo Eskobar" si markë tregtare

Bruksel, 18 prill 2024 (MIA) - Gjykata e drejtësisë e Bashkimit Evropian e ka hedhur posht kërk...

SHBA-ja dhe Britania e Madhe kanë ndaluar importin dhe tregtimin e metaleve nga Rusia

SHBA-ja dhe Britania e Madhe kanë ndaluar importin dhe tregtimin e metaleve nga Rusia

Uashington, 13 prill 2024 (MIA) - Në SHBA prej sot është ndaluar importi i aluminit, bakrit dhe nike...

Junta ushtarake në Mali ka ndaluar raportim mediatik të aktiviteteve politike

Junta ushtarake në Mali ka ndaluar raportim mediatik të aktiviteteve politike

Bamako, 12 prill 2024 (MIA) -  Junta në pushtet në Mali i ka ndaluar mediat të raportojnë për "...

Japonia ndaloi eksportin në Rusi të 164 produkteve të tjera industriale

Japonia ndaloi eksportin në Rusi të 164 produkteve të tjera industriale

Tokio, 5 prill 2024 (MIA) - Japonia do të zgjerojë ndalimin e eksporteve në Rusi për 164 produkte të...

BE-ja ka vendosur një ndalesë për fluturime për

BE-ja ka vendosur një ndalesë për fluturime për "Sautvind erllajns" turke për shkak të lidhjeve të saj me Rusinë

Bruksel, 1 prill 2024 (MIA) - BE-ja ka vendosur ndalesë për fluturime të linjës ajrore turke "Sautvind erllajns" në t...

Gjykatësja në Illinois ia ndaloi Trampit të marrë pjesë në zgjedhjet preliminare republikane

Gjykatësja në Illinois ia ndaloi Trampit të marrë pjesë në zgjedhjet preliminare republikane

 Springfild, 29 shkurt 2024 (MIA) - Gjykatësja e shtetit amerikan të Illinoisit, Trejsi Porter,...

Rusia do të ndalojë eksportin e benzinave nga marsi deri në shtator

Rusia do të ndalojë eksportin e benzinave nga marsi deri në shtator

Moskë, 27 shkurt 2024 (MIA) - Rusia prej 1 marsit për gjysmë viti do ta ndalojë ekportin e benz...

Hovenier tek Osmani në bisedime për ndalesën e dinarit serb në Kosovë

Hovenier tek Osmani në bisedime për ndalesën e dinarit serb në Kosovë

Prishtinë, 22 shkurt 2024 (MIA) - Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e priti sot ambasadorin a...

Fico: Sllovakia do ta mbajë ndalesën e disa produkteve bujqësore nga Ukraina

Fico: Sllovakia do ta mbajë ndalesën e disa produkteve bujqësore nga Ukraina

Bratislavë, 22 shkurt 2024 (MIA) - Sllovakia do të mbajë ndalesën për disa produkte bujqësore nga Uk...

Ambasadorët perëndimor për vizitë te Kurti për ndalimin e dinarit serb në Kosovë

Ambasadorët perëndimor për vizitë te Kurti për ndalimin e dinarit serb në Kosovë

Prishtinë, 21 shkurt 2024 (MIA) - Ambasadorët e Gjermanisë, Francës dhe Italisë në Kosovë shkuan pas...

Franca do t'u ndalojë ardhacakëve të dhunshëm izraelitë të hyjnë në vend

Franca do t'u ndalojë ardhacakëve të dhunshëm izraelitë të hyjnë në vend

Paris, 13 shkurt 2024 (MIA) - Franca do të ndalojë hyrje në vend për 28 ardhacakë izraelitë, du...

Kurti: Për ndalesën e shfrytëzimit të dinarit në Kosovë nuk mund të negociohet

Kurti: Për ndalesën e shfrytëzimit të dinarit në Kosovë nuk mund të negociohet

Prishtinë, 31 janar 2024 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, lidhur me paralajmërimin për n...

BE-ja po vendos rregulla të reja për të mbrojtur shtresën e ozonit, duke përfshirë ndalimin e gazeve të fluorit

BE-ja po vendos rregulla të reja për të mbrojtur shtresën e ozonit, duke përfshirë ndalimin e gazeve të fluorit

Bruksel, 29 janar 2024 (MIA) - Këshilli i BE-së sot miratoi dy rregullore që parashikojnë ndalimin g...

Është hequr ndalesa për qarkullimin e autobusëve nga Tetova deri në Kodrën e Diellit

Është hequr ndalesa për qarkullimin e autobusëve nga Tetova deri në Kodrën e Diellit

Shkup, 22 janar 2024 (MIA) - Nga ora 08:50 është hequr ndalesa për qarkullimin e autobusëve aksin rr...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR