• e hënë, 20 maj 2024
Arrestohen hajdutë në Shkup

Arrestohen hajdutë në Shkup

 Shkup, 7 maj 2024 (MIA) -  Në rajonin e Qendrës, nëpunës policorë të Stacionit Policor Qe...

Tre të lënduar në një aksident rrugor në Vllae të Shkupit

Tre të lënduar në një aksident rrugor në Vllae të Shkupit

Shkup, 7 maj 2024 (MIA) - Tre persona janë lënduar në një aksident...

Prej nesër deri të hënën transporti publik në Shkup përmes itinerarit të së dielës

Prej nesër deri të hënën transporti publik në Shkup përmes itinerarit të së dielës

Shkup, 2 maj 2024 (MIA) - Gjatë festave të Pashkëve, gjegjësisht nga nesër deri të premten - 3 maj d...

Në Shkup janë sanksionuar 105 shoferë

Në Shkup janë sanksionuar 105 shoferë

Shkup, 27 prill 2024 (MIA) - Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme ka vazh...

Hospitalizohen katër persona me kollë të mirë, 27 raste të reja

Hospitalizohen katër persona me kollë të mirë, 27 raste të reja

Shkup, 27 prill 2024 (MIA) - 27 raste të reja të kollës së mirë janë evidentuar nga data 19 deri më...

Shënimi i Javës Evropiane të Imunizimit në Parkun e Qytetit në Shkup

Shënimi i Javës Evropiane të Imunizimit në Parkun e Qytetit në Shkup

Shkup, 27 prill 2024 (MIA) - Nën moton "Mbrojmë gjenerata", me figurat fëmijërore "Bibi dhe Bobi" dh...

Shqiptohen 114 kundërvajtje trafiku në Shkup

Shqiptohen 114 kundërvajtje trafiku në Shkup

Shkup, 21 prill 2024 (MIA) - Sektori i Punëve të Brendshme Shkup gjatë ditës së djeshme në territori...

Në Shkup sanksionohen 153 shoferë, 13 pa patent shoferi

Në Shkup sanksionohen 153 shoferë, 13 pa patent shoferi

Shkup, 19 prill 2024 (MIA) - Sektori i Punëve të Brendshme Shkup gjatë ditës së djeshme në territori...

Digjet salla Universale, nuk ka të lënduar, dëmi material ende nuk është përcaktuar

Digjet salla Universale, nuk ka të lënduar, dëmi material ende nuk është përcaktuar

Shkup, 10 prill 2024 (MIA) - Salla Universale në Shkup është djegur der...

Autobusët sot do të qarkullojnë sipas orarit të së dielës

Autobusët sot do të qarkullojnë sipas orarit të së dielës

Shkup, 10 prill 2024 (MIA) - Ndërmarrja qarkulluese publike Shkup njofton se sot, në festën fetare t...

Mot me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri në 28 gradë

Mot me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri në 28 gradë

 Shkup, 9 prill 2024 (MIA)  - Moti sot do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë...

Në Shkup janë regjistruar 312 raste me kollë të mirë, po monitorohet gjendja në Kumanovë

Në Shkup janë regjistruar 312 raste me kollë të mirë, po monitorohet gjendja në Kumanovë

Shkup, 3 prill 2024 (MIA) - Në Shkup këtë vit janë regjistruar gjithsej 312 raste të kollës së mirë,...

Linja ajrore Shkup-Korfuz nga 1 qershori me  Ejxhian Erlajns

Linja ajrore Shkup-Korfuz nga 1 qershori me Ejxhian Erlajns

Shkup, 2 prill 2024 (MIA) -  Linja ajrore direkte sezonale nga Aeroporti Ndërkombëtar Shkup der...

Uji i pijshëm në Shkup është i sigurt dhe cilësor

Uji i pijshëm në Shkup është i sigurt dhe cilësor

Shkup, 1 prill 2024 (MIA) - Uji i pijshëm në Shkup është i sigurt dhe cilësor, thuhet në raportin e...

Gjendet drogë gjatë bastisjeve në dy banesa në Shkup

Gjendet drogë gjatë bastisjeve në dy banesa në Shkup

 Shkup, 31 mars 2024 (MIA)  - Nga ana e Njësisë për Tregti të Paligjshme në SPB Shkup më 2...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR