• e shtunë, 22 qershor 2024
Egjipti i bëri thirrje Hamasit dhe Izraelit që të tregojnë fleksibilitet dhe sa më shpejt të arrijnë armëpushim në Gazë

Egjipti i bëri thirrje Hamasit dhe Izraelit që të tregojnë fleksibilitet dhe sa më shpejt të arrijnë armëpushim në Gazë

 Kajro, 10 maj 2024 (MIA) - Egjipti i bëri thirrje Hamasit dhe Izraelit që të tregojnë fleksibi...

MPJ-ja greke reagon ndaj vendimit të Turqisë që manastiri Hora të funksionojë si xhami

MPJ-ja greke reagon ndaj vendimit të Turqisë që manastiri Hora të funksionojë si xhami

Athinë, 7 maj 2024 (MIA) - Ministria e Punëve të Jashtme e Greqisë përmes në kumtese ka reaguar për...

Dita e diplomacisë - 55 vjet nga themelimi i Ministrisë së Punëve të Jashtme

Dita e diplomacisë - 55 vjet nga themelimi i Ministrisë së Punëve të Jashtme

Shkup, 29 prill 2024 (MIA) - Në Ministrinë e Punëve të Jashtme sot shënohet 55 vjetori i themelimit...

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

Shkup, 12 prill 2024 (MIA) – Si rrjedhojë e informacioneve për përkeqës...

"Dello": Lubjana lobon Borut Pahor ta trashëgojë Miroslav Lajçakub në dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit

Lubjanë, 10 prill 2024 (MIA) - Ish-presidenti i Sllovenisë dhe themeluesi i “Miqve të Ballkanit Perë...

Ambasadori rus nuk erdhi në MPJ-në polake pasi u thirr në lidhje me incidentin e djeshëm me raketa

Ambasadori rus nuk erdhi në MPJ-në polake pasi u thirr në lidhje me incidentin e djeshëm me raketa

Varshavë, 25 prill 2024 (MIA) - Ambasadori rus në Poloni, Sergej Andreev, nuk ka ardhur në Ministrin...

Monografi me rastin e 30 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike me Italinë

Monografi me rastin e 30 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike me Italinë

Shkup, 21 mars 2024 (MIA) - Në Ministrinë e Punëve të Jashtme  sot...

Osmani pranoi letër falënderimi nga MPJ e Suedisë për mbështetjen e anëtarësimit në NATO

Osmani pranoi letër falënderimi nga MPJ e Suedisë për mbështetjen e anëtarësimit në NATO

Shkup, 13 mars 2024 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot priti ambasadoren e Sued...

Takimi i dytë i drejtorëve politikë në kuadër të kryesimit me PSJIE

Takimi i dytë i drejtorëve politikë në kuadër të kryesimit me PSJIE

Shkup, 8 mars 2024 (MIA) - Në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut u...

MPJ dënon sulmin në Gazë, bën thirrje për mbrojtjen e civilëve

MPJ dënon sulmin në Gazë, bën thirrje për mbrojtjen e civilëve

 Shkup, 1 mars 2024 (MIA) - Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ) dënon ashpër sulmin në Gazë, që...

Ndërtesa e MPJsë u ndriçua me ngjyrat e flamurit ukrainas në prag të dyvjetorit të pushtimit rus të Ukrainës

Ndërtesa e MPJsë u ndriçua me ngjyrat e flamurit ukrainas në prag të dyvjetorit të pushtimit rus të Ukrainës

 Shkup, 23 shkurt 2024 (MIA)  - Ndërtesa e Ministrisë së Punëve të Jashtme (MPJ) sonte ësh...

Osmani e vizitoi Ambasadën në Vjenë: Po riorganizohemi kudo që është e nevojshme dhe sa më mirë që mundemi

Osmani e vizitoi Ambasadën në Vjenë: Po riorganizohemi kudo që është e nevojshme dhe sa më mirë që mundemi

Shkup, 19 shkurt 2024 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, në vargun e vizitave në Pë...

MPJ: Asnjë nga PDK-të nuk ka instruksione që të dërgojë nota deri te vendet e akreditimit

MPJ: Asnjë nga PDK-të nuk ka instruksione që të dërgojë nota deri te vendet e akreditimit

Shkup, 15 shkurt 2024 (MIA) - Në përgjigje të informatave mediatike për notë të dërguar deri te...

MPJ: Ka mjaftë fletë udhëtimi në përfaqësitë tona diplomatike-konsullore, dhënia është falas

MPJ: Ka mjaftë fletë udhëtimi në përfaqësitë tona diplomatike-konsullore, dhënia është falas

Shkup, 13 shkurt 2024 (MIA) - Ministria e Punëve të Jashtme pasdite informoi se në periudhën e kalua...

Në MPJ shënohet 27 janari - Dita e viktimave të Holokaustit: Të mos harrojmë krimet që të mos përsëriten kurrë më

Në MPJ shënohet 27 janari - Dita e viktimave të Holokaustit: Të mos harrojmë krimet që të mos përsëriten kurrë më

Shkup, 26 janar 2024 (MIA) - Të mos i harrojmë krimet e Holokaustit që të mos përsëriten kurrë më. T...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR