• e mërkurë, 12 qershor 2024

Nesër valë e lagësht me erë të fuqishme dhe reshje mbi 20 litra në metër katror

Nesër valë e lagësht me erë të fuqishme dhe reshje mbi 20 litra në metër katror

Shkup, 22 prill 2024 (MIA) - DPHM informoi se nesër, nën ndikimin e një valë të lagësht, do të jetë me vranësira me reshje të shiut., të cilat sidomos në pjesët perëndimore dhe jugore të vendit do të jenë më të mëdha, vende-vende mbi 20 litra në metër katror, të rrëmbyeshme dhe të përcjella me bubullima dhe erë të fuqishme dhe mbi 60 kilometra në orë. Era përgjatë Vardarit do të përforcohet edhe të mërkurën

Të mërkurën dhe të enjten do të ketë paraqitje lokale të reshjeve dhe bubullimave, ndërsa pastaj vijon një periudhë e motit stabil dhe gradualisht ngrohje e motit. mb/

QËNDRONI TË LIDHUR