• e hënë, 17 qershor 2024
Sali: Do të fitojmë për inat të Vuçiqit, sepse ashtu do Albin Kurti

Sali: Do të fitojmë për inat të Vuçiqit, sepse ashtu do Albin Kurti

Shkup, 22 prill 2024 (MIA) - Kandidati për deputet në zonën 1 i koalicionit të partive opozitare shq...

Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët

Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët

Shkup, 22 prill 2024 (MIA) - Kryetari i Alternativës Afrim Gashi, në tubimin qendror të koalicionit...

Kovaçevski: Gjatë mandatit të kaluar, qëllimi kryesor ka qenë ta mbrojmë dhe përmirësojmë standardin e qytetarëve dhe ta përkrahim ekonominë e vendit

Kovaçevski: Gjatë mandatit të kaluar, qëllimi kryesor ka qenë ta mbrojmë dhe përmirësojmë standardin e qytetarëve dhe ta përkrahim ekonominë e vendit

Veles, 22 prill 2024 (MIA) - Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski sonte nga tubimi në Veles porositi...

Taravari: Për ne miqësia me SHBA-në është e shenjtë, do të punojmë pareshtur me ta për një Maqedoni të integruar në BE dhe larg ndikimit rus

Taravari: Për ne miqësia me SHBA-në është e shenjtë, do të punojmë pareshtur me ta për një Maqedoni të integruar në BE dhe larg ndikimit rus

Shkup, 22 prill 2024 (MIA) -  Kandidati i VLEN-it për president, Arben Taravari sot bashkë me l...

Ahmeti: Mickoski nuk duhej ta fillojë këtë betejë, ai nuk di si të udhëhiqet shteti, të mos i përsërisim gabimet nga e kaluara

Ahmeti: Mickoski nuk duhej ta fillojë këtë betejë, ai nuk di si të udhëhiqet shteti, të mos i përsërisim gabimet nga e kaluara

Shkup, 22 prill 2024 (MIA) - Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sonte në emisionin debatues "Click Plus" n...

Pendarovski: Shfuqizimi i marrëveshjeve dhe rinegociimi do të thotë humbje të 20 apo 30 viteve të reja

Pendarovski: Shfuqizimi i marrëveshjeve dhe rinegociimi do të thotë humbje të 20 apo 30 viteve të reja

Manastir, 22 prill 2024 (MIA) - Fushatën zgjedhore për president të shtetit para votimit të rrethit...

Siljanovska Davkova: Pres për mua të votojnë edhe shumë të papërcaktuar, por edhe deputetë të LSDM-së dhe njerëz të BDI-së

Siljanovska Davkova: Pres për mua të votojnë edhe shumë të papërcaktuar, por edhe deputetë të LSDM-së dhe njerëz të BDI-së

Shkup, 22 prill 224 (MIA) - Kandidatja për presidente Gordana Siljanovska Davkova, e përkrahur nga V...

Vankovska dhe Apasiev presin duel të dy grave në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

Vankovska dhe Apasiev presin duel të dy grave në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

Gostivar, 22 prill 2024 (MIA) - Kryetari i partisë "E Majta", Dimitar Apasiev dhe kandidatja për pre...

Mickoski: Ahmeti dhe këshilltarët e tij moti e kanë kaluar rubikonin, po bëjnë gabim të madh

Mickoski: Ahmeti dhe këshilltarët e tij moti e kanë kaluar rubikonin, po bëjnë gabim të madh

Shkup, 22 prill 2024 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski pret fitore të bindsh...

Zelenski e falënderoi Bajdenin në një bisedë telefonike për mbështetjen e tij

Zelenski e falënderoi Bajdenin në një bisedë telefonike për mbështetjen e tij

Kiev, 22 prill 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodomir Zelenski sot deklaroi se në një bisedë tel...

Pendarovski: Rrethi i parë i votimit më 24 prill do ta paralajmërojë fituesin e 8 majit

Pendarovski: Rrethi i parë i votimit më 24 prill do ta paralajmërojë fituesin e 8 majit

Shkup, 22 prill 2024 (MIA) - Kandidati presidencial Stevo Pendarovski sonte deklaroi se nuk do të pa...

Fakulteti i Teknologjisë Ushqimore dhe të Ushqyerit realizoi punëtori me maturantët e Tetovës

Fakulteti i Teknologjisë Ushqimore dhe të Ushqyerit realizoi punëtori me maturantët e Tetovës

Tetovë, 22 prill 2024 (MIA) - "Ndërlidhja e teknologjisë ushqimore dhe nutricionit, për një jetë të...

Presidenti gjerman ka nderuar emigrantët turq për kontributin e tyre në ekonominë gjermane

Presidenti gjerman ka nderuar emigrantët turq për kontributin e tyre në ekonominë gjermane

Berlin, 22 prill 2024 (MIA) - Presidenti gjerman Frank-Valter Shtajnmaer sot ka nderuar arritjet e s...

Kovaçevski: Kërcënime dhe bllokada na kthejnë prapa në të kaluarën, askush nuk guxon të luajë me ardhmërinë e shtetit

Kovaçevski: Kërcënime dhe bllokada na kthejnë prapa në të kaluarën, askush nuk guxon të luajë me ardhmërinë e shtetit

Sveti Nikollë, 22 prill 2024 (MIA) - Kur të dëgjoj zëra kërcënuese, kjo menjëherë më përkujton...

Borel: BE-ja i zgjeroi sanksionet ndaj prodhuesve iranianë të dronëve dhe raketave

Borel: BE-ja i zgjeroi sanksionet ndaj prodhuesve iranianë të dronëve dhe raketave

Bruksel, 22 prill 2024 (MIA) – Ministrat në seancën e sotme të Këshillit të Punëve të Jashtme arritë...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR