• e premte, 19 korrik 2024
Lloga: Si “Front Europian” pranuam ftesën e VMRO-DPMNE-së për të diskutuar të gjitha çështjet e rëndësishme për vendin

Lloga: Si “Front Europian” pranuam ftesën e VMRO-DPMNE-së për të diskutuar të gjitha çështjet e rëndësishme për vendin

Shkup, 10 qershor 2024 Para se të votohet për ndryshimet në Ligjin për Organizimin dhe Punën...

Iran: SHBA-ja nuk dëshiron armëpushim në Gaza

Iran: SHBA-ja nuk dëshiron armëpushim në Gaza

Teheran, 10 qershor 2024 (MIA) - Autoritetet iraniane e kanë akuzuar sot administratën amerikane se...

Mariçiq: Ndërlidhja e rajonit përmes Procesit të Berlinit është bazë për krijimin e politikave të vërteta energjetike

Mariçiq: Ndërlidhja e rajonit përmes Procesit të Berlinit është bazë për krijimin e politikave të vërteta energjetike

Shkup, 10 qershor 2024 (MIA) - Dhjetëvjetori i Procesit të Berlinit duhet të na japë një nxitje që t...

Moti i keq  në Negotinë, nuk ka dëme të mëdha

Moti i keq në Negotinë, nuk ka dëme të mëdha

Negotinë, 10 qershor 2024 (MIA) - Moti i keq e ka goditur sot pasdite komunën e Negotinës, me reshje...

Reprezentacioni i Maqedonisë me dy penallti është mundur nga Çekia

Reprezentacioni i Maqedonisë me dy penallti është mundur nga Çekia

Hradec Kralove, 10 qershor 2024 (MIA) - Reprezantacioni i Maqedonisë në futboll ka humbur nga Çekia...

Është zhdukur helikopteri ushtarak me nënpresidentin e Malavit dhe nëntë udhëtarë të tjerë

Është zhdukur helikopteri ushtarak me nënpresidentin e Malavit dhe nëntë udhëtarë të tjerë

Lilongve, 10 qershor 2024 (MIA) - Opinioni publik në Malavi druan se nënpresidenti i vendit Saulos Ç...

Gjevgjelia, Bogdanci, Vallandova dhe Dojrani nesër në fazë portokalli, Qeveria me rekomandime për qytetarët dhe punëdhënësit 

Gjevgjelia, Bogdanci, Vallandova dhe Dojrani nesër në fazë portokalli, Qeveria me rekomandime për qytetarët dhe punëdhënësit 

Shkup, 10 qershor 2024 (MIA) - Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, me kërkesë të Ministris...

Guardiola dëshiron të mbetet në Siti

Guardiola dëshiron të mbetet në Siti

Mançester, 10 qershor 2024 (MIA) - Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola sot deklaroi se dë...

Pa rrymë nesër disa pjesë të Karposhit dhe Qendrës

Pa rrymë nesër disa pjesë të Karposhit dhe Qendrës

Shkup, 10 qershor 2024 (MIA) - Pa rrymë nesër do të mbesin disa pjesë të komunave të Shkupit, Karpos...

EURO2024: Fondi shpërblyes ka mbetur i pandryshuar në 331 milionë euro

EURO2024: Fondi shpërblyes ka mbetur i pandryshuar në 331 milionë euro

Berlin, 10 qershor 2024 (MIA) - Fondi shpërblyes për Kampionatin evropian të futbollit që do të mbah...

MIA Flesh

MIA Flesh

18:00/10 qershor/ 2024/ Shkup - Marrëdhëniet dypalëshe janë miqësore, pa çë...

IOM: Numri i personave të zhvendosur në Sudan tejkaloi 10 milionë

IOM: Numri i personave të zhvendosur në Sudan tejkaloi 10 milionë

Gjenevë, 10 qershor 2024 (MIA) - Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Refugjatë (IOM) sot njoftoi se...

Sunak i demantoi zërat për dorëheqje nga funksioni i kryeministrit

Sunak i demantoi zërat për dorëheqje nga funksioni i kryeministrit

Londër, 10 qershor 2024 (MIA) - Kryeministri britanik, Rishi Sunak deklaroi se "kuptohet se nuk...

Iljas Veseli do ta zëvendësojë Blerim Bexhetin në vendin e kryetarit të komunës së Sarajit

Iljas Veseli do ta zëvendësojë Blerim Bexhetin në vendin e kryetarit të komunës së Sarajit

Shkup, 10 qershor 2024 (MIA) - Pasi kryetari i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti, mori mandatin e d...

Presidentja Siljanovska Davkova realizoi bisedë telefonike me presidentin kroat Zoran Milanoviq

Presidentja Siljanovska Davkova realizoi bisedë telefonike me presidentin kroat Zoran Milanoviq

Shkup, 10 qershor 2024 (MIA) - Marrëdhëniet dypalëshe janë miqësore, pa çështje të hapura, me dialog...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR