• e hënë, 22 korrik 2024
Siljanovska Davkova e ka nënshkruar dekretin për Ligjin për riorganizimin e administratës shtetërore

Siljanovska Davkova e ka nënshkruar dekretin për Ligjin për riorganizimin e administratës shtetërore

Shkup, 9 qershor 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova e ka nënshkruar dekretin...

Frika e denoncimit ka “çrrënjosur” korrupsionin në universitete

Frika e denoncimit ka “çrrënjosur” korrupsionin në universitete

Shkup, 9 qershor 2024 (MIA) - Kërkimi i ryshfeteve, shërbimeve seksuale, “blerja” e tezave të master...

Policia shqiptare ka asgjësuar 25 mijë bimë kanabisi në Velipojë

Policia shqiptare ka asgjësuar 25 mijë bimë kanabisi në Velipojë

Tiranë, 9 qershor 2024 (MIA) - Në kuadër të operacionit të koduar “Territor i pastër", ku kanë marrë...

Autoritetet palestineze në Gazë: Të paktën 274 persona janë vrarë dhe 698 janë lënduar në kampin për refugjatë Nusejrat

Autoritetet palestineze në Gazë: Të paktën 274 persona janë vrarë dhe 698 janë lënduar në kampin për refugjatë Nusejrat

Rafah, 9 qershor 2024 (MIA) - Autoritetet palestineze në Rripin e Gazës kumtuan se në sulmet e...

Vendet e BRIKS-it në takim në Nizhni Novgorod, do të merr pjesë edhe Turqia

Vendet e BRIKS-it në takim në Nizhni Novgorod, do të merr pjesë edhe Turqia

Stamboll, 9 qershor 2024 (MIA) - Ministrat e Punëve të Jashtme të vendeve nga BRIKS - Brazili,...

Mbape ka munguar nga stërvitja e kombëtares franceze për shkak të dhembjeve në shpinë

Mbape ka munguar nga stërvitja e kombëtares franceze për shkak të dhembjeve në shpinë

Bordo, 9 qershor 2024 (MIA) - Futbollisti më i mirë francez, Kilian Mbape ka munguar nga stërvi...

Zëdhënësja e BE-së në Kosovë: Rusia përmes propagandës po përpiqet ta pengojë integrimin e Ballkanit Perëndimor

Zëdhënësja e BE-së në Kosovë: Rusia përmes propagandës po përpiqet ta pengojë integrimin e Ballkanit Perëndimor

Prishtinë, 8 qershor 2024 (MIA) - Zëdhënësja e Misionit të Bashkimit Evropian në Kosovë, Joana...

Kongresi i LSDM-së anulohet, do të vazhdojë pasi organizatat komunale të prononcohen për Raportin për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare

Kongresi i LSDM-së anulohet, do të vazhdojë pasi organizatat komunale të prononcohen për Raportin për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare

Shkup, 9 qershor 2024 (MIA) - Kongresi i sotëm i 29-të i LSDM-së është ndërprerë pasi udhëheqës...

Në

Në "Bogorodicë" janë shpërndarë fletushka për dokumentet e nevojshme dhe këshilla për kalimin më të shpejtë të kufirit

Shkup, 9 qershor 2024 (MIA) - Nëpunës policor në pikën kufitare "Bogorodicë" sot shpërndanë fletushk...

Ukraina pohon se ka shkatërruar një nga aeroplanët më të avancuar ushtarak rus SU-57

Ukraina pohon se ka shkatërruar një nga aeroplanët më të avancuar ushtarak rus SU-57

Kiev, 9 qershor 2024 (MIA) – Ukraina kumtoi sot se forcat e saj kanë goditur një aeroplan luftarak u...

MIA FLESH

MIA FLESH

15:00/ 9 qershor / 2024 Shkup- Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë (LSDM) s...

Fon der Lajen votoi në zgjedhjet për Parlamentin Evropian në Gjermani

Fon der Lajen votoi në zgjedhjet për Parlamentin Evropian në Gjermani

Berlin, 9 qershor 2024 (MIA) - Kryetarja aktuale e Komisionit Evropian, Ursulla fon der Llajen,...

Një shkupjane e humbi jetën nga goditja e motoçikletës

Një shkupjane e humbi jetën nga goditja e motoçikletës

Shkup, 9 qershor 2024 (MIA) - Një shkupjane e humbi jetën nga goditja e motoçikletës gjatë ditës së...

MPB: Arrestohet një person i dyshuar për grabitje

MPB: Arrestohet një person i dyshuar për grabitje

Shkup, 9 qershor 2024 (MIA) - Nëpunës policorë të Njësitit të Policisë Intervenuese në SPB Shkup sot...

Në Elbasan, gjeorgjianë shkëmbyen 40 milionë lekë të falsifikuara, paralajmërohet për kujdes edhe në qytetet kufitare të Maqedonisë

Në Elbasan, gjeorgjianë shkëmbyen 40 milionë lekë të falsifikuara, paralajmërohet për kujdes edhe në qytetet kufitare të Maqedonisë

Dibër, 9 qershor 2024 (MIA) - Dy shtetas të Gjeorgjisë, në një këmbimore në qytetin shqiptar Elbasan...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR